DAW, Digital Audio Workstation

Nuendo, Cubase, Pro Tools, Sonar, Audition

 
آموزش نیوئندتنظیمات پروژه در نیوئندو، استفاده از مارکر ها، استفاده از Play Order
نویسنده : سجاد حسینی - ساعت ۱٠:۱٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٢ دی ۱۳٩٠
 

تنظیمات پروژه در نیوئندو:

پس از شناخت Sample Rate و Bit Rate به سراغ تنظیمات پروژه می رویم. کلید های Shift + S را فشرده یا از منوی Project، گزینه ی Project Setup را انتخاب کنید. در این پنجره می توانید تنظیماتی از قبیل Sample Rate و Bit Rate و نوع فایل هایی را که ضبط می کنید مشخص کنید.

استفاده از مارکر ها:

در نیوئندو می توانید در قسمت هایی از زمان که نایز به رجوع مجدد دارد یک علامت بگذارید. برای این کار، نیوئندو 15 کلید یا 15 ماژیک به شما می دهد. این 15 ماژیک در سمت راست Transport Panel به نام Marker یا ماژیک می باشد. خط پخش را روی قسمتی که می خواهید برده، کلید Shift یا Alt را روی صفحه کلید نگاه داشته و با موس روی شماره ی مورد نظر یک بار کلیک کنید. از آن پس هرگاه بدون نگاه داشتن کلیدی روی آن عدد کلیک کنید، خط پخش به آن تایم خواهد رفت. یک کلید به نام SHOW در همین قسمت قرار دارد که با کلیک روی آن صفحه ی لیست مارکر ها با زمان آن ها باز می شود. می توانید زمان ان ها را ویرایش کرده، آن ها را جه به جا کرده و یا حذف کنید.

استفاده از Play Order

می توانید یک دستور خاص برای پخش تعیین کنید. برای این کار یک ترک Play Order ساخته و با نگاه داشتن کلید Alt روی تایم دلخواه کلیک کنید. با تعین یک لیست از ترتیب های پخشی، می توانید به نحوی که می خواهید خط پخش را حرکت دهید.


 
 
 ساخت كد آهنگ

ساخت كد موزیک آنلاین