ادامه ی آموزش نیوئندو، 4

Import فایل صوتی و تصویری:

از منوی فایل، در زیر منوی Import، Import Audio یا Import Video را بزنید. پس از انتخاب فایل صوتی، مشخصات آن و قابلیت پخش آن در پنجره ی Import مشاهده خواهد شد. پس از انتخاب و کلیک روی open، پنجره ی Import Option باز خواهد شد. تیک Copy File to Working Directory و تبدیل Sample Rate و Sample Size را زده و روی کلید Ok کلیک کنید. فایل مذکور در ابتدای خط پخش ظاهر خواهد شد.

پنجره ی آرشیو یا Pool: (media)

در این قسمت تمامی ایونت های صوتی و تصویری بایگانی می شوند، حتی آن هایی که طی ضبط و پخش حذف نموده اید. در اصل عمل Import را باید در اینجا انجام داد. از منوی Pool، Open Pool Window را زده و یا کلید های Ctrl+P را بفشرید. سپس جایی از این پنجره کلیک راست کرده و گزینه ی Import Medium را زده و یا کلید بالای صفحه با نام Import را بزنید. Medium یعنی رسانه. با ورود فایل صوتی یا تصویری به درون آرشیو، برای انتقال آن به پروژه، یا آن را درگ کرده و به موقعیت مورد نظر بکشید و یا روی آن راست کلیک کرده و در زیرمنوی Insert into Project یکی از سه گزینه ی زیر را انتخاب کنید:

1-              At Timecode Position: به زمانی که وارد می کنید وارد می شود،

2-              At Cursor: به زمانی که خط پخش هم اکنون روی آن است وارد می شود،

3-              At Origin: به ابتدای خط کش یا تایم 00.00.00 وارد می شود.

وقتی چند فایل را هم زمان Import می کنید نیوئندو از شما می پرسد که این فایل ها را روی یک ترک تنظیم کند یا چند ترک. One Track or Different Tracks. با انتخاب یک ترک آن ها روی ترک انتخاب شده و پشت سر هم قرار می گیرند و با انتخاب چند ترک، به همان تعداد ترک ساخته شده و هر کدام در ترکی جدا زیر هم قرار می گیرند.

/ 0 نظر / 100 بازدید