آموزش نیوئندتنظیمات پروژه در نیوئندو، استفاده از مارکر ها، استفاده از Play Order

تنظیمات پروژه در نیوئندو:

پس از شناخت Sample Rate و Bit Rate به سراغ تنظیمات پروژه می رویم. کلید های Shift + S را فشرده یا از منوی Project، گزینه ی Project Setup را انتخاب کنید. در این پنجره می توانید تنظیماتی از قبیل Sample Rate و Bit Rate و نوع فایل هایی را که ضبط می کنید مشخص کنید.

استفاده از مارکر ها:

در نیوئندو می توانید در قسمت هایی از زمان که نایز به رجوع مجدد دارد یک علامت بگذارید. برای این کار، نیوئندو 15 کلید یا 15 ماژیک به شما می دهد. این 15 ماژیک در سمت راست Transport Panel به نام Marker یا ماژیک می باشد. خط پخش را روی قسمتی که می خواهید برده، کلید Shift یا Alt را روی صفحه کلید نگاه داشته و با موس روی شماره ی مورد نظر یک بار کلیک کنید. از آن پس هرگاه بدون نگاه داشتن کلیدی روی آن عدد کلیک کنید، خط پخش به آن تایم خواهد رفت. یک کلید به نام SHOW در همین قسمت قرار دارد که با کلیک روی آن صفحه ی لیست مارکر ها با زمان آن ها باز می شود. می توانید زمان ان ها را ویرایش کرده، آن ها را جه به جا کرده و یا حذف کنید.

استفاده از Play Order

می توانید یک دستور خاص برای پخش تعیین کنید. برای این کار یک ترک Play Order ساخته و با نگاه داشتن کلید Alt روی تایم دلخواه کلیک کنید. با تعین یک لیست از ترتیب های پخشی، می توانید به نحوی که می خواهید خط پخش را حرکت دهید.

/ 1 نظر / 71 بازدید
omid mobham

سلام آقا یک سوال که خیلی درگیرم کرده من یک کارت صدای alesis io2 دارم و میک بهرینگر و میکسر بهرینگر مدل xenyx x 1204 چطور باید اینا رو به هم متصل کنم با چه کابلی ؟ نحوه اتصال ؟